شناخت ـ 2

شناخت ـ 2

مُد fashion چیست؟

مُد را بسختی می‍‍شود تشریح کرد، ولی عموماً به پوشاک و گرایش‍های متداول در صنعت لباس اطلاق می‍شود.   عموم مردم تصور می‍کنند مُد فقط به سطح عالی آن منحصر می‍شود؛ مد از نظر آنان مجموعه پوشاک منحصر به فرد و ارائه‍های نمایشی است که هیچوقت هم واقعاً  قابل دسترس نیستند. اینطور پوشاک سطح بالا را غالباً ستاره‍ها بر فرش قرمز می‍پوشند. پوشاک اعلای سفارشی منحصر به فرد را اوت‌کُتور  haut cotoure  می‍نامند. یک مزون برای آنکه کُتور شمرده شود باید عضوی از صنف اوت‌کُتور پاریس باشد، در حال حاضر این افتخار فقط نصیب شانزده مزون شده است.

ولی مُد صرفاً به سطح عالی طراحی پوشاک منحصر نمی‌شود، بلکه مشتمل بر انواع شیوه و سبک است، حتی آنچه که عامه‌پسند اطلاق می‌گردد. قطعه پوشاک (یا تکه لباس‍)هایی که اکثریت مردم جامعه استطاعت تهیه‍اش را دارند را معمولاً سبک یا مُد_کف _خیابان street-style/fashion  می‍گویند. هر نوع پوشاکی هم که در یک فروشگاه بزرگ یا آنلاین عرضه می‍شود (و دست دوز custom-madeنیست) را  مُد_ حاضری  ready-to- wear fashion می‌نامند. 

همچنین بخوانید...

18 آذر 1397 وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها